Jdi na obsah Jdi na menu
 


Endurosprint Hradiště u Klatov/ Dvojice Žamberk

Sezóna zahájena!

 

Po dlouhém zimním čekání se rozjela soutěžní sezóna 2011. Na první soutěž jsme vyrazili ve složení Jirka Lupoměský a Jirka Nalezenec. V pátek jsme si po 300km cesty prošli trať a těšili se na sobotu. V tento den nejprve startovali jezdci MČR, takže se bylo na co dívat. O půl 12 jsme měli startovat my. Bohužel se objevil zádrhel s nepřítomností doktora na závodišti, takže se muselo čekat. Nakonec se tedy startovalo až od 13:30. Jedno kolo se objelo za čas okolo 8 minut, ale vzhledem k velkému počtu jezdců přeboru a Hobby byl na časovou kontrolu vyměřen čas 45 minut. Štěstí bylo, že bylo hezké počasí a tak jsme mezi jízdami moc nevychladli. Kvůli čekání na začátku byla soutěž zkrácena o jedno kolo, místo 1 neměřeného + 6 měřených se jelo pouze 1+5. V součtu časů se v kategorii E2 umístil Jirka N. na 14.místě a Jirka L. na 5.místě v ostře nabité kategorii veteránů.

V neděli se jelo stejným systémem, jen tentokrát pouze 6 měřených kol. Soutěž probíhala v pořádku, lepší časy se střídaly s horšími, bohužel v posledním kole Jirka N. spadnul a zlomil si klíční kost. Sice závod dokončil, ikdyž se značnou časovou ztrátou znamenající propad na 10. místo, ovšm pak už následoval převoz do nemocnice a jasný verdikt: minimálně 6 týdenní klid bez námahy. Takže sezóna ještě ani pořádně nezačala a už je zase na čas přerušená...

 

Jirka Lupoměský se v neděli vytáhl na 3. místo, čímž dosáhl prvního letošního pódiového umístění pro naše barvy! Gratulujeme!

 

Seriál pokračuje po zrušení soutěže ve Frýdlantu až v červenci v Kopidle, mezeru vyplníme účastí ne závodech EnduroCC a Enduro (Beskyd) Cupu.

 

 

V sobotu se ještě zúčastnil Libor Felgr závodu dvojic v Žamberku, kdy společně s kolegou Vaňousem vybojovali výborné 4.místo!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář